Depilacja Laserowa

depilacja_laser_01Depilacja laserowa – trwała, szybka i bezpieczna depilacja dowolnej powierzchni ciała.
Zabieg ten wykonujemy laserem diodowym Light Sheer Diode amerykańskiej firmy Coherent, która jest światowym liderem w produkcji laserów mających zastosowanie zarówno w kosmetyce jak i w medycynie.
Lasery Light Sheer posiadają certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA), honorowany na całym świecie, dopuszczający je na rynek jako urządzenia do trwałego usuwania włosów.

Lasery Diodowe depilują:

Trwale – dzięki zastosowaniu diody o bardzo wysokiej mocy i o długim czasie trwania impulsu.

Bezpiecznie – wysokie bezpieczeństwo zabiegu zapewnia unikalny system chłodzenia kontaktową końcówką szafirową.

Szybko – cebulki włosowe nie są usuwane pojedynczo, lecz od razu w większej ilości.
Każda z tradycyjnych technik usuwania owłosienia (golenie, elektroliza, wosk, itp.) niesie ryzyko wrastania włosów, przebarwień, reakcji alergicznych a nawet blizn. Depilacja laserowa jest wolna od tych zagrożeń, jest metodą bezinwazyjną, nie narusza delikatnej struktury skóry, działa powierzchniowo.

Jak działa laser?

Laser emituje łagodną wiązkę promieni, przewodzonych przez barwnik włosa, co prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Należy jednak wiedzieć, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe włosy są w fazie nieaktywnej po czym znów wchodzą w aktywny etap wzrostu. Dlatego też, aby usunąć prawie wszystkie włosy zabiegi muszą być powtórzone (min. 3 razy).  Zalecamy ok 5 zabiegów.
Przygotowując się do zabiegu należy min 5 tygodni przed nim usuwać włosy jedynie przy pomocy golarki.

Przeciwskazania do zabiegu:
opalanie, bliznowce, łuszczyca, padaczka, bielactwo, okres ciąży, leki światłouczulające, antybiotyki